воскресенье, 23 февраля 2014 г.


Тема: Перше знайомство з графічний редактором AdobePhotoshop.
Мета: ознайомити учнів з основними можливостями та перевагами растрового редактора AdobePhotoshop, з інтерфейсом редактора, розповісти про роздільну здатність та глибину кольору; розвивати просторове мислення та ефективне засвоєння нової інформації; виховувати посилення інформаційної потужності в напрямку створення людино-комп’ютерних систем і технологій.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Обладнання: конспект уроку, програма AdobePhotoshop, проектор.
Епіграф: Творчою вважається люба дія, яка ефективна та викликає здивування. (Дж. Брунер)

Хід уроку
І. Організаційна частина
 ІІ. Актуалізація знань учнів (Презентація 1)
       
1.      Які види комп’ютерної графіки ви знаєте?
2.      Що таке векторна графіка?
3.      Що таке тривимірна графіка?
4.      Що таке фрактальна графіка?
5.      Що таке растрова графіка?
6.      Чим відрізняється векторна графіка від растрової?
7.      Які ви знаєте переваги і недоліки растрової графіки?
8.      Які ви знаєте програми для опрацювання зображень на комп’ютері?
9.      У яких галузях виробництва застосовують комп’ютерну графіку?
10.  Які основні сфери застосування технологій комп’ютерної графіки?
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку
Отже, на сьогоднішньому уроці ми пригадали що таке комп’ютерна графіка, які види графіки існують, де використовують графіку, переваги і недоліки кожного виду графіки.
(до мотивації вивчення даної теми показати відеоролик «до уроку1_2»). А зараз ми навчимося працювати з програмою AdobePhotoshop.
ІV. Пояснення нового матеріалу
 Більшість професійних художників, дизайнерів, фотографів та мультиплікаторів під час роботи з растровими зображеннями найчастіше використовують графічний редактор AdobePhotoshop. Розробники програми, намагаючись створити зручний інтерфейс, включили до складу віртуальні інструменти, що імітують звичні та зрозумілі процеси опрацювання зображень і дії реальних інструментів, на кшталт пензля чи олівця. Відтак було створене комфортне робоче середовищі.
(мультимедійна презентація «Презентація 2»)
 Основне призначення AdobePhotoshop – розробляти реалістичні зображення шляхом їх безпосереднього створення або редагування. При цьому зображення можна відновити, ретушувати, виконати його фотокорекцію, трансформувати, створити із кількох зображень колаж.
Будь-яке растрове зображення має певні характеристики , які треба враховувати під час роботи з ним.
(мультимедійна презентація «Презентація 3 »)
 
1. Роздільна здатність зображення – це ступінь деталізації цього зображення, тобто це кількість пікселів, що припадає на одиницю площі. Її доцільно розглядати стосовно певного пристрою введення або виведення цього зображення. Тому будемо розрізняти:
 • Роздільну здатність екрана (у пікселах) – властивість комп’ютера , визначену параметрами монітора, відео карти та налаштуваннями операційної системи;
 • Роздільну здатність принтера (у точках на дюйм);
 • Роздільну здатність зображення (у точках на дюйм) – властивість самого зображення, встановлена під час його створення в графічному редакторі або за допомогою сканера. Що більша ця характеристика, тим більший розмір файлу.
2. Глибина кольору – характеристика зображення, що визначає кількість бітів, які використовують для подання кольору під час кодування одного піксела растрового зображення.

 Після завантаження програми ви побачите вікно редактора, яке складається з таких частин: панель інструментів, вікно зображення, панель палітр, меню, панель властивостей.
(мультимедійна презентація «Презентація 4»)
 
 Панель інструментів містить кнопки робочих інструментів, що призначенні для створення та редагування зображень. Для вибору інструмента потрібно клацнути лівою клавішею мишки на ньому, при цьому на екрані з’явиться панель властивостей, призначена налаштовувати параметри обраного інструмента. Проте на панелі не можливо розмістити усі інструменти, тому групу споріднених інструментів подано однією кнопкою, унизу якої розташовано чорний трикутник. Для вибору прихованого інструмента, натисніть та утримайте кнопку інструмента з чорним трикутником, при цьому на екрані з’явиться підменю, що містить перелік усіх інструментів цієї групи.
 Вікно зображення розташоване в центрі екрана, воно з’являється при створенні нового файлу або відкриванні існуючого файлу. Його можна перемістити в інше місце, захопивши смугу заголовка, можна змінити розміри, перетягуючи за маркери. У заголовку вікна наведено ім’я файлу, масштаб зображення у відсотках, назву колірної моделі та глибину кольору.
 Панель палітр складається із таких елементів: палітра Навігатор, палітра Колір, палітра Історія та палітра Шари. Якщо палітри відсутні на екрані, їх можна активізувати, обравши із команд меню Вікно назву потрібної палітри.
 • Палітра Навігатор полегшує керування масштабом переглядання зображень та вибором його робочої частини.
 • Палітра Колір призначена для визначення кольорів, дозволяє обрати потрібний колів для малювання.
 • Палітра Історія записує дії та всі кроки роботи над зображенням й дає можливість повернути зображення до будь-якого етапу редагування.
 • Палітра шари призначена для керування монтажними шарами, що дає змогу незалежно редагувати різні елементи зображення.
 Меню розташоване у верхній частині екрану та містить десять пунктів: Файл, Редагувати, Зображення, Шар, Виділити, Фільтр, Аналіз, Перегляд, Вікно, Довідка. Кожен з пунктів пеню об’єднує операції, пов’язані між собою за призначенням чи областю застосування.
 Панель властивостей призначена для налаштування параметрів обраного інструмента.
 V. Рефлексія
VI. Домашнє завдання: вивчити конспект уроку та §21.
VII. Підсумки уроку(інтерактивна вправа «Мікрофон»)
1.      Для чого призначений растровий графічний редактор AdobeРhotoshop?
2.      Які дії із зображеннями можна виконувати в цій програмі?
3.      Які об’єкти містить вікно програми?
4.      Які інструменти розташовані на панелі інструментів?
5.      Як обрати для роботи потрібний інструмент?
6.      Які існують інструменти виділення?



Комментариев нет:

Отправить комментарий